Uwaga !!!

Rodzice, którzy deklarują pobyt dziecka w naszej placówce w roku szkolnym 2016/2017 proszeni są o wypełnienie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego do 10.02.2016 !!!

Deklaracje można pobrać również tutaj, a następnie dostarczyć ją do przedszkola.

Prosimy także o zapoznanie się z aktualnymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017, gdzie znajdą Państwo harmonogram dalszego postępowania rekrutacyjnego  kliknij >>>

Drodzy Rodzice,

serdecznie zapraszamy na spotkanie podsumowujące pracę w I półroczu w grupach Wielorybów, Mrówek, Kotów oraz Żyraf

w dniu 27.01.2016r. o godz. 17.00

Zebranie w grupie Żab i Pszczół odbędzie się w innym terminie.

Dzień Babci i Dziadka w Grymusiu!

Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.

Z tej okazji damy Wam tyle całusów ile macie lat!

Złożymy tyle życzeń ile płatków kwiaty mają,

by zapewnić ze szczerością,

że wnuczęta Was kochają!

Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków

na uroczystość zorganizowaną  w następujących terminach:

I grupa Mrówki – 27.01.16r. godz. 13.30

II grupa Pszczoły – 15.01.16r. godz. 10.00

III grupa Żaby – 15.01.16r. godz. 13.30

IV grupa Wieloryby – 20.01.16r. godz. 14.00

V grupa Koty – 28.01.16r. godz. 13.30

VI grupa Żyrafy – 14.01.15r. godz. 13.30

Zapraszamy smiley

Kto trzewików nie żałuje,

niech na bal w ,,Grymusiu" się szykuje !!!

Czas karnawału już rozpoczęty!

Dbając o dobre nastroje i uśmiechy naszych przedszkolaków serdecznie zapraszamy wszystkie Grymusiaki

na bal karnawałowy, który odbędzie się

19 stycznia 2015r. o godz. 10.00.

Potrzebny będzie jedynie świetny humor i przebranie, którym wszystkich zaskoczycie wink Czeka na Was świetna zabawa, konkursy oraz wiele innych atrakcji i upominków!

Zapraszamy smiley

Drodzy Rodzice !!!

Od 4 stycznia 2016r. (poniedziałek) w naszym przedszkolu obowiązywać będzie elektroniczny system ewidencji ,,Punktualny Przedszkolak”.

Każdy z rodziców zobowiązany będzie od tego dnia rejestrować wejścia i wyjścia dziecka za pomocą kart zbliżeniowych. Poniżej zamieszczony został regulamin, z którym prosimy o dokładne zapoznanie.

Jednocześnie informujemy, że z dniem 15.01. 2016r.  upływa ostateczny termin składania u wychowawców, woli posiadania dodatkowych kart zbliżeniowych.

Regulamin systemu ,,Punktualny Przedszkolak"

Informacja dla Rodziców

Instrukcja: rejestracja kart wejść/wyjść

Drodzy Rodzice, kochane Grymusiaki!

Niech te nadchodzące święta,

pełne rodzinnego ciepła i odpoczynku,

napełnią Państwa radością i pokojem.

Niech bedzie to czas wytchnienia od codzienności,

chwili refleksji i dobrej nowiny,

która wyzwoli to co najlepsze

i da siły do podejmowania nowych wyzwań

na cały zbliżający się nowy 2016 rok

życzy Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola ,,Grymuś"

Konkurs ,,Otwock z historią"

Z okazji 100-lecia Nadania Praw Miejskich Miastu Otwock, ogłaszamy konkurs na wykonanie projektu pocztówki okolicznościowej promującej miasto. Technika wykonania dowolna. Prace należy składać do 07.01.2016r. do wychowawców grup. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Więcej szczegółów związanych z konkursem znajdziecie Państwo tutaj.

Drodzy Rodzice!

W związku z wprowadzeniem w naszym przedszkolu systemu ,,Punktualny Przedszkolak", bardzo prosimy o zadeklarowanie ile dodatkowych kart życzą sobie Państwo dla własnego dziecka.

Jedną kartę sponsoruje Oświata Miejska.

Każda dodatkowa karta jest płatna 6,15 zł brutto.

Prosimy o wpisywanie swoich decyzji na listy znajdujące się u Pań w grupie.

Mikołaj w przedszkolu!

Do przedszkola dotarła wiadomość

od Świętego Mikołaja, że złoży wizytę dzieciom

04.12.2015r.o godzinie 10.00.

Na spotkanie z tak zacnym gościem prosimy wszystkie dzieci o elegancki, odświętny ubiór.

Drogie Dzieci!

Wiem, że z utęsknieniem czekacie na moją wizytę w przedszkolu. Obiecuję, że w piątek Was odwiedzę.

Macie ostatnią chwilę by poprawić zachowanie.

Myślę, że przez te kilka dni będziecie zjadać wszystkie posiłki, łącznie z surówkami oraz używać cudnych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.

W dniu dzisiejszym podglądam Was przez okienko, bo ja wszystko widzę!

Jesteście super!!!!!

Pozdrawiam - do zobaczenia

Ho ho ho!!!

Andrzejki

W poniedziałek 30.11.2015r. do naszego przedszkola przylecą czarodziejskie Wróżki aby wszystkim Grymusiakom wywróżyć ich przyszłość. Jeśli chcecie wiedzieć jakie przygody na Was czekają koniecznie przyjdźcie do przedszkola!

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada będziemy obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Prosimy żeby tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego pluszowego misia.

Konkurs! Czary z dyni!

Ogłaszamy Dyniowy konkurs!

Zabawcie się w domu w rzeźbiarzy, wyrzeźbcie, wyczarujcie coś z dyni. Może to być bajkowa kareta, postać z bajki lub wesoły duch. Wyobraźnia i narzędzia w ruch.

Prace dostarczamy do 29.10.2015r. do grupy Żab lub Żyraf.

Czekają super nagrody!

Pasowanie na przedszkolaka

28.10.2015r. wszystkie nowe przedszkolaki zostaną pasowane na prawdziwe Grymusiaki! Prosimy aby tego dnia nowe dzieci ubrane były na galowo, a pozostałe w barwach grup.

Program nauczania języka angielskiego

Pięciolatki i sześciolatki w naszym przedszkolu będą uczyły się języka angielskiego z  programu nauczania języka angielskiego zgodnego z podstawą programową z 23 grudnia 2008 roku i 30 maja 2014

Wychowanie przedszkolne i klasy zerowe

autorstwa Marioli Boguckiej i Doroty Łoś, data publikacji - maj 2009 (aktualizacja czerwiec 2014) Pearson Central Europe